fbpx

KLEJ BRUK-BET FIX

Bruk-Bet FIX przeznaczony jest do klejenia pustaków i bloczków betonowych w zabudowie elementów ogrodzeniowych i murków ogrodowych. Zastosowanie do wszelkiego rodzaju prac remontowo
budowlanych, gdzie wymagane jest stałe i silne połączenie elementów o porowatej lub nieporowatej powierzchni.
Może być stosowany do łączenia różnych rodzajów materiałów budowlanych, takich jak: beton, marmur, granit, ceramika, drewno, MDF, polistyren, pianka poliuretanowa. Nie nadaje się do klejenia polietylenu, polipropylenu, nylonu, ABS i PTFE.
Klej Bruk-Bet FIX należy nanosić  po obwodzie każdego elementu oraz w pionie na bocznej ściance.  W celu dokładnego wypoziomowania poszczególnych pustaków może być konieczne zastosowanie płaskich klinów do płytek ceramicznych.

Sposób użycia: Podłoże musi być suche, czyste, wolne od kurzu i tłuszczu. Lekkie nawilżenie podłoża spowoduje silniejsza adhezje. Aplikacja kleju musi być prowadzona w temperaturze od + 5°C do + 35°C.
Elementy betonowe należy łączyć w ciągu 2 minut od momentu aplikacji kleju BRUK-BET FIX. Klejone elementy muszą być dociskane przez 15-20 minut, do momentu aż klej całkowicie zwiąże.

Zużycie: 1 kartusz na 14-16 sztuk pustaków Continental lub Galant.

Ilość w opakowaniu: 290ml lub 600ml

KLEJ BRUK-BET FILLER

Klej uszczelniający do daszków

Uszczelnienie, klejenie i fugowanie daszków ogrodzeń betonowych oraz płyt z kamienia naturalnego. Nadaje się do takich powierzchni jak: beton, marmur, porcelana, drewno, aluminium (także lakierowane) stal, żelazo, płyty cementowe, tynki gipsowe, płyty poliuretanowe, styropian. Przed użyciem powierzchnie należy dokładnie oczyścić, muszą być wolne od kurzu i tłuszczu.

Sposób użycia: Podłoże musi być suche, czyste, wolne od kurzu i tłuszczu. Lekkie nawilżenie podłoża spowoduje silniejszą adhezję. Aplikacja kleju musi być prowadzona w temperaturze od + 5°C do + 40°C.
BRUK-BET FILLER należy użyć w ciągu 5 minut od nałożenia. Klejone elementy muszą być dociskane przez 15-20 min.

Wypełniacz Bruk-Bet Filler przeznaczony jest do dokładnego uszczelnienia połączeń pomiędzy zadaszeniami, zabezpieczając mur przed wnikaniem wody opadowej. Dzięki wysokiej elastyczności Filler jest odporny na odkształcenia liniowe wywołane zmianami temperatury i zachowuje szczelność połączeń pomiędzy daszkami.  Nanosimy go na boczną powierzchnię i przykładamy czołowo do kolejnego daszka. Dodatkowo od góry wypełniamy spoinę pomiędzy elementami.

BRUK-BET FILLER jest jednoskładnikowym klejem/uszczelniaczem na bazie polimerów, szybko utwardzającym się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu.
• przyjazny dla środowiska, nie zawiera rozpuszczalników
• tworzy bardzo elastyczną spoinę
• brak zmian w objętości – nie „kurczy się”
• odporny na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV
• bardzo dobra przyczepność do mokrych powierzchni
• wysoka wydajność
• posiada właściwości tłumienia drgań i hałasu
• wysoka odporność na wodę i rozpuszczalniki
• idealnie przezroczysta spoina
• dobre właściwości tiksotropowe.

Ilość w opakowaniu: 290 ml

 

RENOVATOR LAMINO

Renovator Lamino to skoncentrowany, rozpuszczalnikowy impregnat najwyższej jakości z filtrem UV do powierzchni brukowych. Intensyfikuje kolor, wzmacnia powierzchnię tworząc dodatkową powłokę odporną na ścieranie, nadaje powierzchni połysk. Dodatkowo zabezpiecza przed wchłanianiem trudnych do usunięcia zabrudzeń. Może być użyty do powierzchni PERLON w formie zaprawek pokrywających uszkodzenia punktowe lub do powierzchniowego pokrycia w przypadku rozległych uszkodzeń.

Zużycie: 0,1-0,12 L / m2
Pojemność: 1 L / 5 L

RENOVATOR OPAL

Preparat do utrzymania czystości kostki brukowej i płyt tarasowych. Posiada właściwości czyszczące, odświeża i przywraca naturalny kolor oraz strukturę mytej powierzchni. Do zastosowania przy myciu nawierzchni na parkingach, na podjazdach, chodnikach, ścieżkach i tarasach.

Sposób użycia: Powierzchnię czyszczoną wstępnie spłukać wodą. Preparat nanieść bez rozcieńczenia na fragment czyszczonej powierzchni przy pomocy pistoletu rozpylającego, opryskiwacza ogrodniczego, konewką lub pędzlem. Nawierzchnię szorować przy użyciu szczotki ze sztywnym włosiem do usunięcia plam i zanieczyszczeń. W razie konieczności czynność powtórzyć. Największą skuteczność działania otrzymujemy przy słonecznej i ciepłej pogodzie. Powierzchnię spłukać wodą. Temperatura stosowania +5°C do +30°C.

Zużycie: 0,1 L / m2
Pojemność: 5 L

RENOVATOR PUR

Renovator Pur to preparat do usuwania wykwitów wapiennych z wyrobów betonowych takich jak kostka brukowa, płyty tarasowe i inne. Czyści szybko i skutecznie przywracając naturalną strukturę i kolor powierzchni.

SPOSÓB UŻYCIA: Przed zastosowaniem preparatu należy polać ciepłą wodą powierzchnię przeznaczoną do czyszczenia. Płyn najlepiej nanosić opryskiwaczem na zabrudzoną powierzchnię i odczekać ok. 5-10 minut, a następnie wyczyścić szczotką. Czyszczoną powierzchnię należy obficie spłukać wodą i pozostawić do wyschnięcia.
W przypadku mocnego i intensywnego zabrudzenia zabieg powtórzyć. Przed przystąpieniem do prac należy przeprowadzić testy sprawdzające działanie preparatu na podłoże. Temperatura stosowania +5°C do +25°C. Unikać czyszczenia na nagrzanych podłożach.

RENOVATOR FLOREX

Produkt o działaniu grzybo- i glonobójczym, stosowany w celu konserwacji i ochrony wyrobów kamieniarskich, konstrukcji murowanych lub materiałów budowlanych innych niż drewno, np. kostka brukowa, płyty tarasowe, powierzchnie murów, elewacje budynków, w tym systemy ociepleń, tynki, beton, wapienie, kamienie. Preparat niszczy zanieczyszczenia i naloty roślinne z powierzchni kostek oraz fug.

Sposób użycia: Nie należy produktu rozcieńczać przed użyciem. Silnie zanieczyszczoną mikroorganizmami powierzchnię należy umyć mocnym strumieniem wody by usunąć luźno związane zanieczyszczenia. Po wyschnięciu, nanieść nierozcieńczony produkt obficie na zanieczyszczoną mikroorganizmami powierzchnię aż do całkowitego jej zwilżenia, np. za pomocą szczotki, pędzla, wałka, lub gąbki i pozostawić na co najmniej 6 – 12 godzin. Następnie pozostałe resztki zanieczyszczeń usuwa się gruntownie metodą mechaniczną (np. przy pomocy wody pod wysokim ciśnieniem). W razie potrzeby po całkowitym wyschnięciu powierzchni zaleca się powtórne zastosowanie środka. Stosować wyłącznie na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. W przypadku nieodpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu należy stosować właściwe osłony dróg oddechowych (maski).

Zużycie: 0,15 L / m2
Pojemność: 5 L

RENOVATOR IMPREX

 

Wodorozcieńczalny impregnat do kostki brukowej


Renovator Imprex to skoncentrowany, wodorozcieńczalny impregnat bardzo wysokiej jakości i trwałości z filtrem UV służący do impregnacji wszelkiego rodzaju kostek i płyt brukowych różnych producetów. Intensyfikuje kolor, wzmacnia powierzchnię, pokrywa zarysowania i wykwity jednocześnie nie tworząc dodatkowej powłoki. Zabezpiecza przed wchłanianiem trudnych do czyszczenia zabrudzeń, w tym olejowych, ułatwia utrzymanie czystości poprzez łatwe zmywanie.
Sposób użycia: Nawierzchnia kostki brukowej powinna być sucha powinna być sucha, i czysta. Na przygotowaną nawierzchnie nanieść równomiernie ilość 0,1-0,15 l/m2 płynu za pomocą wałka gąbkowego, pędzla lub natryskowo. Impregnat jest gotowy do użycia, nie wymaga rozcieńczania. Aby uzyskać matową, bezpowłokową jednorodną i trwałą nawierzchnię bruku nie zaleca się powtórnej impregnacji. Nie tworzyć kałuż. Opakowaniem za każdym razem przed dobrze wymieszać. Przed impregnowaniem zalecamy przeprowadzić próbę na niewidocznym miejscu w celu ocenienia chłonności materiału oraz uzyskanego efektu. Nie stosować impregnatu na powierzchnie niechłonne. Całkowity czas utwardzenia impregnatu to 7 dni. Czas schnięcia może być uzależniony od warunków atmosferycznych. Stosować w temperaturze od +5°C do +30°C.

Zużycie: 0,1-0,15 L / m2 w zależności od rodzaju i chłonności podłoża.
Pojemność: 1 L / 5 L